reklama
reklama

ČSSD netuší, proč ji občané nechápou? Nechápu. Současná zprivatizovaná ČSSD se totiž sama stala problémem. A velkým

Autor: Radim Valenčík  | Publikováno: 11.6.2017 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

 RadimValenčíkPíše 
ČSSD prý netuší, proč ji občané nechápou: "Když nás nikdo nepochválí, musíme se pochválit sami. ČSSD se před volbami opakovaně chlubí, co všechno zařídila. Když přijde na vysvětlování, proč strana díky tomu neboduje v průzkumech, odpověď je jasná - voliči ještě neprozřeli."

 

 

Viz:https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/nemame-preference-nemame-kampan-panikari-cssd-nechape-proc-ji-volici-nechapou-32684?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

V seriálu o volbách jsem již 6. února v dobré víře charakterizoval problémy všech stran. K ČSSD jsem uvedl toto:

"ČSSD se chová víc než iracionálně. Dělá vše pro to, aby ještě do voleb srazila své preference pod hranici volitelnosti. Tady si myslím, že ji STEM neubližuje, ale naopak spíše trochu nadceňuje, protože (očima těch, co model dělají) přece není možné, aby se ČSSD tak propadala. Jenže ČSSD dává tak otevřeně až nestydatě najevo to, jak posluhuje odcházející zdiskreditované a zdegenerované moci, že do voleb může stihnout i své vlastní vymazání se z politické mapy. Choroba ideového, morálního i vnitropolitického rozkladu zasáhla ČSSD komplexně: Od neschopnosti omezit vliv krajských mafií vytvářených křižmo mezi stranami až po zcela nepochopitelné zřízení mccarthyovské instituce."
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4231-volby17-003-co-rika-vyvoj-preferenci.html

Na besedě k volbách, o které jsem informoval v článku ze 17. února jsem se zabývali otázkou:

"Proč žádná z politických stran nenabízí pohled na příčinu současných problémů u nás i ve světě? Je to proto, že o tyto otázky nemají lidé zájem, nebo je to selhání politických stran?"
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4267-volby17-014-zaznam-prvni-velke-diskuse-1.html

(Pro programové strany, jako je ČSSD a KSČM je absence této odpovědi v současné době fatální chybou – budou se potápět stále hlouběji.)

O něco později 28. února jsem to již napsal naplno:

"Hlavním specifikem parlamentních voleb 2017 u nás bude – pokud se nic nezmění (a jednotlivé strany se houževnatě snaží o to, aby se nic neměnilo) –NEVOLITELNOST všech politických stran, každé z nich. Proč?

Žádná ze stran neprojevila ani to nejmenší úsilí dát poctivě odpověď na otázku, co je příčinou současných problémů a jak je řešit.

A dodejme: Dělá vše proto, aby se této odpovědi (každá z nich) vyhnula. Jejich programy se tak stávají ne-programy.

Ne-programem je i to, co nabízejí strany, které volil volič z nouze. Z protestu (KSČM), z očekávání větší solidarity s lidmi v nouzi (ČSSD) apod. Strany se prostě vzpírají tomuto svému přirozenému úkolu a fungují jako fíkový list krytí stále větších lumpáren. Ty "jakobyvolitelné v krajní nouzi" de facto vydírají voliče hrozbou "většího zla", pokud nebudou voleny. Vůči voličovi je to podlost. Tyto strany se staly součástí establišmentu, mezistranické mafie ovládly či zneschopnily jejich politické reprezentace a výsledkem je jejich naprostá neschopnost čelit narůstajícím hrozbám.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4296-volby17-025-problem-zvany-cssd.html

Pak jsem se ještě zoufale pokusil zabránit fatálnímu propadu ČSSD podrobnou analýzou jejího programu:

http://radimvalencik.pise.cz/4136-r2017-035-m-k-programu-cssd-1.html

http://radimvalencik.pise.cz/4137-r2017-036-m-k-programu-cssd-2.html

http://radimvalencik.pise.cz/4138-r2017-037-m-k-programu-cssd-3.html

http://radimvalencik.pise.cz/4139-r2017-038-m-k-programu-cssd-4.html

http://radimvalencik.pise.cz/4140-r2017-039-m-k-programu-cssd-5.html

http://radimvalencik.pise.cz/4141-r2017-040-m-k-programu-cssd-6.html

Víc už čarovat nedokážu. Příslušné materiály byly k dispozici vedoucím osobám strany.

Odpověď, se kterou jsem se při neformálních jednáních setkal, byla: Lidi nezajímají příčiny současných problémů, reagují na sliby, které se jim budou líbit.

Tak tady to máte. Tady máte tu svoji aroganci a pohrdání lidmi.

Tak sněte dál svůj sen o tom, že "voliči prozřou". Dál si užívejte představy, že vy jste elita a voliči hlupáci, kteří sežerou, co se jim nabídne.

Za hlavní programový výkon považuje ČSSD tento interaktivní materiál:

Oblasti Česka 20+

Vyberte si nějakou z hlavních oblastí našeho projektu Česko 20+. 
Můžete prostudovat jednotlivé priority naší vize a zvolit, které jsou pro vás nejdůležitější:

Kde bude Česká republika za dvacet let? Využijte šanci ovlivnit, v jaké zemi budeme za dvacet let žít. 
Napište nám svůj názor. Budeme se zabývat každým příspěvkem!

Zeptejte se násVíce o projektu

Viz: https://www.20plus.cz/?utm_source=facebook&utm_medium=cpckampanzdrav

K tomu:

Poctivě jsem proklikal a ke svému oblíbenému tématu jsem našel třeba toto:

  Důstojnější podmínky pro stáří

Každý bude mít nárok na takovou penzi, která i díky spravedlivé valorizaci zajistí pokrytí životních nákladů. Tato částka musí vystačit na kvalitní bydlení, léky, zdravotní péči a stravu, na důstojný, aktivní a naplněný život ve stáří.

K tomu opravdu nemám co dodat.

ČSSD zveřejňuje tento interaktivní materiál s vysokou frekvencí na Facebooku i jinde. Efekt? "Hloupý volič", kterému "to nedochází" reaguje např. takto (vybírám zcela nahodile a netřídím, takto jde za sebou):

Petr Urban: Takový tlachy si strčte do prdele. Za ty roky se naslibovalo moc a všechno je mimo mísu. 20.plus by se vám líbilo,ale nikdo neví,co bude zejtra.

Svjetlana Stribrska: kdo zneužívá dávky,vždyt to není ani na chcípnutí na tož žití,všichni jste banda lhářů,vyžírků a lumpů.Tady vykládáte jaké jsou ohromné výdaje v sociální sféře,že lidé nechtějí pracovat,jak přidáte důchodcům,tedy lidem co celý život pracovali pro tuto

Blanka Mikuliková: samé předvolební sliby a chyby...kdo jim věří ,tak je blb...ale kdo to změní ??? zase jiní ??? vždyt,oni si budou stejně mastit jenom,😠😕😜😜 kapsu pro sebe...stejně to dopadne špatně pro mladé rodiny a důchodce,hlavně,že oni si přidávají každý rok tisíce...

Dana Žiláková: Lepší podmínky?Podle jak to bylo dřív,příští rok bych měla už být v důchodu,podle vašeho nového nastavení,jdu do důchodu za 9 let,3 děti,letos odpracováno 35 let,povídejte dál,volit?Ani omylem !

Aleš Svoboda: My chceme, aby Sobotka, Zaorálek a celá EU řiťolezecká čssd táhla do pekel.

Jindřich Čech: Pokud budou socani u vlády, můžeme pouze očekávat hospodářskou a kulturní devastaci státu a vládu tupé lůzy...

Magda Jenickova: Před volbami se ČSSD ptá občanů, co by si přáli???? Ono je to vůbec zajímá???? Že je hanba neliska!!!!!!

Jiří Tomek: Neptáte se na názory voličů poněkud pozdě ? Jsem již rozhodnutý a vy to rozhodně nebudete pánové a dámy ze soc.dem.

Nwapa Gaudis: Cestování pro seniory ZDARMA ? Vždyt senioři nebudou každý bude do smrti makat a tím pádem ani důchody nebudou. Kdo zneužívá dávky ? Jen menšina , migranti a pak je tu skupina pro které nemám slušného názvu jen vím , že mají hájit zajmy lidu českého.

Milan Sebo: Pokud by zůstala ČSSD u moci, tak důchody nebudou žádné .................

(Z celkem 172 odkazů stejného typu jen na tomto vlákně.)

Většinou žádní anonymní voliči, žádní nepřátelé sociální myšlenky, žádní pravičáci. Normální lidi, kteří prokoukli tu aroganci.

Teď je už ovšem pozdě vrátit se k programu, který by vyrostlo z analýzy současných problémů. Současná zprivatizovaná ČSSD se totiž sama stala problémem. A velkým. Obsadila a zneužila parketu, která má stabilizovat společnost. Privatizátoři tuto parketu ukradli a vyklidili prostor zlu. A to je velké riziko pro celou společnost.

Klíčová slova: ČSSD
reklama
1008 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

K teroristickým útokům dojde brzy i u nás. Kriminální činnost parazitujících neziskovek. Situace s imigrací je mnohem horší, než je známo. A problémy budou narůstat. Poslanec KSČM varujePoslanec KSČM: Kalouskovy mrtvoly. Radši „Babišova“ Michala Davida než Havlovy Plastiky a Kocába. Skupinu Ortel nepovažuji za rasistickou. A Radek Banga…Podle tohoto umělce a přítele Schwarzenberga a Gazdíka je Miloš Zeman kreatura s řitním otvorem místo úst...Nejbližším cílem všech vlastenců, by mělo být to, aby se zabránilo v nadcházejících volbách výhře stran, které chtějí, aby naše země zůstala v EUViděl jsem, jak se Zaorálek objevil mezi lidmi, a stala se tato nehezká věc... A že zpíval Michal David u Babiše? Pokrytec Kalousek se Bursíka chytá. Jan Veleba hovoří

euPortal.cz

Zjišťovali jsme, proč Kalousek tolik chlastá. Možná budete překvapeni... Jde o zásah na hodně citlivém místěReportáž se skrytou kamerou. Takto vypadá multikulturní obohacení Berlína. Bílí Němci se zde bojí na ulici. Kriminalita, gangy a...

ePortal.cz

Na co sáhnou, to pokazí. Řecko, Ukrajina, migrační krize, Arabské jaro....Jsou hloupí nebo navedení? A to se podívejme, kdo si hýčká radikální levici!

Eurabia.cz

Klidně můžete krást! vybízel imám muslimy. A sám na dávkách pobral 14 milionů na luxusní životPo vzoru nacistů a komunistů i EU s českou vládou podporují ideologickou očistu veřejných knihoven!

FreeGlobe.cz

Alkoholismus a napětí v Evropské komisi. Nacionalismus je jako alkoholismus... nebo obráceně? (+ video)Dostal šest měsíců vězení za to, že napsal článek o spolupráci muslimů s nacisty. Stalo se v tzv. demokratické Evropě (+ video)

Nezdravi.cz

Olivový olej zlepšuje paměť! Může také léčit nemoci?Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemi

ParlamentniListy.cz

VIDEO Jako když Zeman vyjede do kraje. Trump zaletěl mezi své do Arizony a pronesl projev, z něhož se ve Washingtonu mohou zbláznitImigranty už nám cpou i do hraček! Až těm neziskovkářům zařve někdo blízký, budou na to koukat jinak, soudí režisér Magnusek
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan