Ruská federace dělá velkou chybu, když se paktuje s Tureckem

Autor: Ladislav Kašuka | Publikováno: 8.5.2017 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Vladimír Putin dělá obrovskou chybu, když se snaží „normalizovat vztahy“ s Tureckem! Erdoganova říše totiž není nic jiného, než totalitní sultanát vydírající své sousedy imigranty a napadající bez jakéhokoli legitimního mandátu vojensky území svých slabších sousedů! Paktovat se s takovou zemí a s takovým člověkem je stejné, jako když se některé země v minulosti snažili dohodnout s Hitlerem!

Vladimír Putin jedná s člověkem, který otevřeně nazývá ateisty lidmi, kteří jsou horší než teroristé, s člověkem, který genocidu Arménů nazývá pouhým zmatkem v občanské válce, s člověkem, který systematicky vyvražďuje Kurdy v Turecku a bombarduje kurdské milice hrdinně bojující proti IS v Sýrii! Vladimír Putin dělá tu samou chybu, jako když Britové a Francouzi zradili v Mnichově roku 1938 Československo a prodali tak svého spojence v bláhové naději, že vlk se nažere a koza zůstane celá, nebo jako Sověti, když o rok později s tou samou zrůdou podepsaly pakt o neútočení, doufajíce v mír! Bylo naivní, až hloupé věřit Hitlerovi a je stejně naivní a hloupé věřit novodobému osmanskému sultánovi Erdoganovi!

Diplomacie má svá pravidla a úskalí a je třeba v ní občas udělat nějaký ten kompromis, veškeré jednání a kompromisy, ale musí skončit v případě, že jednáme s člověkem, jehož země naprosto potlačuje svobodu slova, vězní neozbrojenou demokratickou opozici, systematicky likviduje jiná etnika, nerespektuje názorovou a náboženskou svobodu a napadá vojensky spojence! Erdogan bezostyšně provádí všechny výše zmíněné věci a prochází mu to úplně stejně, jako když Hitler kdysi obsadil Porýní a později Československo a Rakousko. Všichni zase jenom „čumí“ a mumlají nesmysly o diplomatickém řešení krize! Erdogan se stejně, jako řada jiných islámských extremistů musí v duchu smát, protože tohle všechno v něm jen upevňuje přesvědčení, že Alláh je veliký, muslimové vyvolení a křesťané a ateisté, že jsou slaboši, kteří si nezaslouží nic jiného, než porobu a otroctví!

PS: Někteří lidé tvrdí, že se Putin s nikým nepaktuje, že Turecku jen určuje meze a nechce přijít o důležitého obchodního a strategického partnera v oblasti. Připadá mi, jako kdybych slyšel mluvit politiky před druhou světovou válkou, tehdy se také Hitlerovi jen "určovali meze"! Nacistické Německo přece také bylo pro mnoho zemí důležitým obchodním a strategickým partnerem! Rušení obchodních sankcí za sestřelení letadla, nabídky obchodní spolupráce a faktická legitimizace intervenčních tureckých vojsk na území spojenecké Sýrie nabídkou zajišťování klidových zón v této zemi, přestože Erdoganova armáda do ní vstoupila přes protesty syrské vlády + vůbec žádné námitky proti výsledkům referenda, před kterým předcházelo zatýkání oponentů a rušení opozičních médií, to není žádné určování mezí! Je to v pravém slova smyslu paktování, za které by se měl Vladimír Putin stydět a strkání trumfů do ruky sultánovi Erdaganovi! 

 

Klíčová slova: Rusko  | Turecko
1341 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

K teroristickým útokům dojde brzy i u nás. Kriminální činnost parazitujících neziskovek. Situace s imigrací je mnohem horší, než je známo. A problémy budou narůstat. Poslanec KSČM varujePoslanec KSČM: Kalouskovy mrtvoly. Radši „Babišova“ Michala Davida než Havlovy Plastiky a Kocába. Skupinu Ortel nepovažuji za rasistickou. A Radek Banga…Podle tohoto umělce a přítele Schwarzenberga a Gazdíka je Miloš Zeman kreatura s řitním otvorem místo úst...Nejbližším cílem všech vlastenců, by mělo být to, aby se zabránilo v nadcházejících volbách výhře stran, které chtějí, aby naše země zůstala v EUViděl jsem, jak se Zaorálek objevil mezi lidmi, a stala se tato nehezká věc... A že zpíval Michal David u Babiše? Pokrytec Kalousek se Bursíka chytá. Jan Veleba hovoří

euPortal.cz

Zjišťovali jsme, proč Kalousek tolik chlastá. Možná budete překvapeni... Jde o zásah na hodně citlivém místěReportáž se skrytou kamerou. Takto vypadá multikulturní obohacení Berlína. Bílí Němci se zde bojí na ulici. Kriminalita, gangy a...

ePortal.cz

Na co sáhnou, to pokazí. Řecko, Ukrajina, migrační krize, Arabské jaro....Jsou hloupí nebo navedení? A to se podívejme, kdo si hýčká radikální levici!

Eurabia.cz

Klidně můžete krást! vybízel imám muslimy. A sám na dávkách pobral 14 milionů na luxusní životPo vzoru nacistů a komunistů i EU s českou vládou podporují ideologickou očistu veřejných knihoven!

FreeGlobe.cz

Alkoholismus a napětí v Evropské komisi. Nacionalismus je jako alkoholismus... nebo obráceně? (+ video)Dostal šest měsíců vězení za to, že napsal článek o spolupráci muslimů s nacisty. Stalo se v tzv. demokratické Evropě (+ video)

Nezdravi.cz

Olivový olej zlepšuje paměť! Může také léčit nemoci?Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemi

ParlamentniListy.cz

VIDEO Jako když Zeman vyjede do kraje. Trump zaletěl mezi své do Arizony a pronesl projev, z něhož se ve Washingtonu mohou zbláznitImigranty už nám cpou i do hraček! Až těm neziskovkářům zařve někdo blízký, budou na to koukat jinak, soudí režisér Magnusek
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan