reklama
reklama

Současná EU nedokáže chránit dostatečně obyvatele členských zemí před teroristickými útoky

Autor: Vojtěch Filip | Publikováno: 21.4.2017 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

EU jako stará konzerva

 

 

Mnoho lidí se ptá, proč projekt sjednocené Evropy nezažívá právě nejlepší období a oslavy šedesáti let od založení byly spíše tryznou? Odpoví si pak většinou sami s tím, že není proč věřit byrokratům, kteří o obyčejných lidských starostech nic neví. Současná EU nedokáže chránit dostatečně obyvatele členských zemí před teroristickými útoky. Vinou vlastních špatných rozhodnutí se začíná postupně rozpadat.

Loučí se Velká Británie. Ale málokdo z "Brexitu" viní pouze Brity. Viníkem jsou pro většinu občanů unie především „mocipáni z Bruselu“. Tedy hrstka tzv. „vyvolených“, kteří ovládají EU a těží z ní jen pro sebe. Unie měla sloužit lidem. Žel, však neslouží jim ani omylem. Člověk by očekával snahu o změnu a alespoň trochu sebereflexe. I v tomto ohledu se však eurokomisaři a tzv. "lídři" otočili k lidem zády. S takovým postojem a rozhodováním se nelze smířit.

KSČM vždy bránila, brání a bude bránit většinu, zájmy lidí práce, nikoliv pouze zájmy horních pater a jen pár těch vybraných… Místo, aby šla EU s dobou, a snažila se lidem a jejich potřebám více přiblížit, čím dál tím víc připomíná jídlo z konzervy, a ještě k tomu po záruce. Nenechme se krmit zkrachovalým liberalismem tu konzervativců tu socialistů, ale hledejme a prosazujme skutečně radikálně levicové řešení. Řešení, které zajistí v celé Evropě práci, její správné ocenění a obranu skutečných zájmů občanů jednotlivých evropských států. Nahlas musíme říct, že naše zájmy jsou odlišné od zájmů Ameriky, Afriky a Asie, chraňme se před těmi, kteří chtějí řešit své problémy na náš úkor.

 

JUDr. Vojtěch Filip

místopředseda PSP ČR a předseda ÚV KSČM  

Klíčová slova: EU  | KSČM
reklama
527 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Nejsilnější zbraň RusůPřipomenu jen pár přezdívek, kterými ho náš lid podaroval... Zvorálek, Zadolárek, oranžový Schwarzenberg...Stačí, že živíme cikány. Ještě hordy migrantů? Bělobrádek a Herman nás klidně prodají Němcům. Sobotka udělal z ČSSD blbce. Bartoška a Štěpánová jsou komedianti. Doubrava udeřilBohuslav Sobotka všechny naštvala strhl s sebou do propasti i svou vlastní stranu. Bez ohledu na jeho nástupníky. Zaorálek dnes předčil Jakeše. Podívejte se!

euPortal.cz

Upozornění: Tenhle velmi ošklivý vtip o imigrantech koluje po internetu... Kdybyste na něj narazili, v žádném případě ho nešiřte dálPutin opět ukázal, že má koule a že se nezastaví před ničím. Podívejte se...

ePortal.cz

Na co sáhnou, ti pokazí! Může to všechno dopadnout hodně bleděMocná neziskovka Člověk v tísni čelí vážnému obvinění. Pokud by to byla pravda, tak se máme na co těšit

Eurabia.cz

Výzva ISIS k pomstě za útok dodávkou před londýnskou mešitou – na mušce policistéPrůzkum: Většina Evropanů chce zastavení muslimské imigrace

FreeGlobe.cz

Imigrant, který na Facebooku vysílal hromadné znásilnění tzv. bílé děvky, byl propuštěn... Strašně se nudí (+ foto)Evropa se chvěje pod náporem imigrantů. Ale vůdcové EU chtějí otevřít hranice. Proč?

Nezdravi.cz

Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemiStále více lidí z velkých měst trpí psychózou. Proč?

ParlamentniListy.cz

Velkopanské okřikování, nevychovaný drzý spratek. Své země ohrožují nelegálními uprchlíky a za teroristické útoky chtějí trestat nás!? Macron kritizoval Visegrád a už je zleDalší kolo je tu! Z Hradu přišla další facka Sobotkovi a spol.
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan