reklama
reklama

Americká nadutost. Degenerace západní společnosti. Soros chorobně touží po moci. Bajky Járy Cimrmana o medvědu Putinovi... Poslanec KSČM hovoří

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 8.2.2017 | Rubrika: Rozhovor
Ilustrace

ROZHOVOR „Prostě za peníze prodají i svou profesní čest, jestli vůbec ví, co to je!“ říká o novinářích poslanec KSČM Leo Luzar. „Obama? Promarnil svou šanci a zklamal! Byl loutkou pro černou práci,“ dodává poslanec. Degenerace a dekadence západní společnosti se dle něho stala neudržitelnou. 

Donald Trump se chopil úřadu za hlasitých protestů aktivistů a aktivistek včetně Madonny. Čemu to přisuzovat? Jeho obhroublosti, jeho odchýlení se od minulé agendy, jeho údajnému rasismu? Co na jednom člověku může miliony lidí tak iritovat, že jdou do ulic násilně protestovat? Nebo je to americká obdoba „Majdanu“, organizovaná americkou kavárnou? Dokonce se mluví o angažmá George Sorose…

Spíš bych to nazval neuměním prohrávat. Stále jste ve světle reflektorů, stále váš názor na svět je ten správný a vy jste v něm utvrzován a chválen. Jste ten správný a děláte správné věci. A najednou si někdo dovolí říci, že jste se mýlil. A to bolí a nutí vás protestovat, a to i nevybíravými způsoby. Vždyť přece máte vždy pravdu. Nebo ne?

Někteří pozorovatelé tvrdí, že provázanost médií, univerzit a neziskovek vytváří systém oborů typu gender studies, multikulturních studií, kulturologie a dalších oborů, kde převládají neomarxisté. Je tomu tak doopravdy? A projde podle vás v důsledku vlny Trump, brexit a podobně proměnou i vzdělávací systém? Dojde k „protisluníčkářskému“ pochodu institucemi opačným směrem?

Politika se projevuje v sinusoidách a záleží pouze na časové periodě. Ano nezvládnutí migrační krize přechýlilo kyvadlo a nutno říci, že by k tomu dříve nebo později došlo i bez ní. Degenerace a dekadence západní společnosti se stala neudržitelnou. 

Pokud jde o George Sorose, konglomerát jeho nevládních organizací je podezírán z organizování ,,barevných revolucí“, ovlivňování politiky po celém světě ve prospěch jeho „sluníčkářských“ vizí a podobně. U nás sponzoroval „boj za práva Romů“ či „boj proti ruské propagandě“ a jeho Open Society podporuje neomarxistickou ideologii gender. Jak nahlížet na dílo tohoto starého muže, který některými bývá oceňován jako ochrance západních hodnot? O co mu jde?

Peníze neznamenají automaticky moc. A Soros je chorobně nemocný touhou po moci a ovlivňování bez zodpovědnosti.         

Den po inauguraci Trumpa se sešli Le Penová, Wilders, Salvini, Petryová a další nacionalisté. Vyjádřili Trumpovi podporu. Jsou to ,,budoucí vládci Evropy“? Mohou establishmentové strany zabránit jejich nástupu, když přeberou jejich odpor k imigraci? Jsou tito lidé jen bublina, která splaskne? 

Tito lidé, a byl mezi nim i Tomio Okamura, představují obavy lidí. Ovšem nenabízí řešení, pouze chtějí bránit před tímto ohrožením. Ale toto ohrožení nevzniklo samo o sobě a příčinou je nabubřelý svět, ve kterém žijeme, a export našich pseudohodnot, které reprezentují i oni, i když ve svých projevech na to mnohdy zapomínají. 

Nelze opomenout média. Dle Trumpa o něm lžou, dle médií lže Trump. Proč západní média ztrácí důvěru svých čtenářů? Předkládala média jen „jeden správný názor“ a nyní jsou trestána? Nebo jen lidé zhloupli a věří „blbostem“? A co česká média?

Není to o tom, že média lžou, ale že jsme si nechali tato média ukrást zájmy oligarchů a kapitálu. Dnes najít médium sloužící objektivně zpravodajství ani nejde. Proto ta ztráta důvěry a rezignace na sdělovanou „naši“ pravdu. Pokud novináři nezačnou zpytovat svědomí, nebude jim pomoci a nikdo jim nebude věřit! Prostě za peníze prodají i svou profesní čest, jestli vůbec ví, co to je!

Nepříliš odlišně na tom s důvěrou mohou být i tajné služby, což se ukázalo na kauze zveřejněných kompro materiálů na Trumpa, jejichž pravdivost zpochybňují i renomovaní experti. Novinář Bob Woodward, který odhalil nezákonné odposlechy v kauze Watergate a byl oceněn Pulitzerovou cenou, označil antitrumpovský dokument tajných služeb o jeho údajných sexuálních hrátkách s ruskými prostitutkami za odpad, který se nikdy neměl dostat ven, a zpravodajci by se měli omluvit. Jak to vidíte?

To už popsal Jára Cimrman ve svých sebraných bajkách o medvědu Putinovi a jiných zvířátkách. Tato klasická četba se hodí před spaním do každé rodiny. 

Podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání porušila Česká televize během vysílání takzvané Americké volební noci zákon. Nadržovala prý Hillary Clintonové. Vedle toho Trump ignoruje CNN, protože zveřejnila zmíněné „kompro“. Zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT poté na Twitter napsal, že „pokud to bude takhle pokračovat, budou se Trumpa na tiskovkách moci ptát jen ParlamentníListy.cz“. Přizpůsobí se média „novému přístupu“, nebo budou, jako ČT, ztrácet dál důvěru lidí?

O tomto tématu již vedu diskusi delší dobu a docházím k názoru, že i redaktoři veřejnoprávních médií by měli být voleni na období maximálně čtyř let a potom obhájit svůj mandát veřejnoprávnosti a objektivity před občany. 

Donald Trump v interview pro britský deník The Times zkritizoval NATO, EU i německou kancléřku. Aliance je podle něho zastaralá. Kdyby EU nenutila země přijímat migranty, Británie by nevystoupila a Merkelová udělala katastrofální chybu pozváním běženců. Má Trump pravdu?

Ano, má. Jen zapomněl, že v tomto plnila EU plán takzvané euroatlantické civilizace dle přání USA.  

Ve věci Německa a šéfky jeho vlády zašel Trump ještě dál. „Když se podíváte na EU, je to Německo. EU je v podstatě jen nástrojem pro německé zájmy. Proto jsou Britové tak chytří, že odešli,“ sdělil. Co si myslíte o jeho slovech?

Pokud považujete za chytrost tak těsný výsledek referenda, potom skoro polovina Britů, kteří chtěli zůstat v EU, jsou hlupáci? 

A jak podle vás bude probíhat jeho spolupráce s lídry EU a evropskými velmocemi?

Americká nadutost posledních 70 let nezná spolupráci, pouze se řídí zásadou, co je dobré pro USA, musí být dobré pro svět. Důsledky vidíme okolo sebe ve světě. 

Média přišla se zprávou, že lidé z Trumpova týmu zjišťují u členských zemí, zda se někdo další nechystá opustit EU. Jde pouze o sondování, nebo může mít budoucí prezident více informací a může se připravovat na scénář možného rozpadu EU?

Kdo jsou ti lidé z Trumpova týmu? Jeho sponzoři, jeho rodina nebo kamarádi multimilionáři? Budeme si muset počkat, čí zájmy zvítězí v nejbližších týdnech. 

Někteří publicisté a odpůrci Trumpa stále, podobně jako v kampani, varují před Trumpovým údajným hulvátstvím, lhaním a agresivitou a bijí na poplach, že takový politický styl v Bílém domě bude hrozbou pro svět a může vyvolat války. Jde o opodstatněné obavy?

Lidi, kteří platili Obamu nebo Trumpa, jsou všichni „Američané“. Je to tedy důkaz, že Američané vyvolávají válku? Toto přiznání je velmi důležité a lidé mimo USA by měli konečně otevřít oči v otázce, kdo je kdo!

Očekávaný Trumpův příklon k Rusku teď zmírnilo „grilování“ jeho kandidátů do čela několika rezortů včetně Rexe Tillersona, který má být ministrem zahraničí. Ten spolu s kolegy Jeffem Sessionsem, Jamesem Mattisem a Mikem Pompeem v Senátu hovořili o Rusku téměř výlučně kriticky. Tillerson dokonce označil anexi Krymu za protiprávní (Trump dříve mluvil opačně). Šlo o úlitbu některým senátorským jestřábům, anebo skutečně naděje Kremlu na blízké vztahy padají?

Až bude v ruské Dumě řešeno navracení Aljašky Rusku, budou naděje na blízké vztahy určitě u ledu. Nyní je to pouze přechodné umělé ochlazení, protože Krym je Američanům ukradený. Ti mají cíle úplně jiné.  

Podívejme se na ukončenou osmiletou Obamovu éru. Jak jeho působení zhodnotit? Média upozorňují, že začal slavnostně prezentovaným restartem vztahů s Ruskem a končí v podstatě diplomatickou válkou, kdy ho Kreml ignoruje a čeká na Trumpa. Jaké je resumé jeho vládnutí?

Obama? Promarnil svou šanci a zklamal! Byl loutkou pro černou práci. 

 

www.parlamenntilisty.cz

Klíčová slova: Rusko  | USA
reklama
1184 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Je premiér Sobotka Jidáš, parazit, gauner, šmejd či vyčůránek…?Vystrčme na ně milion zadků!Souvisí nějak rusofobie s demencí?!Bijeme na poplach – buďte bdělí, znělo poselství zvonů z věží středověkých evropských kostelů jako varování před tureckou invazí Osmanské říše…Ukrajina, adieu…

euPortal.cz

Jak to zpívá Karel Kryl? Už opět nás vyhazují z práce? Vysokého státního úředníka, který oponoval imigraci, Chovanec vyhodil z ministerstva vnitra...Profesor Petr Piťha: Pohled na Andělu Merkelovou při pohřbu oběti masakru v Paříži mně naplnil pohrdáním... Je válka. Není mír. Máme se starat o hranice a suverenitu. Na hranici se střílí...

ePortal.cz

Profesor Knížák je pořád ve formě. Podívejte se, jak si vychutnal jednoho z nejhorších ministrů Sobotkovy vládyNedělejte z Putina všemocného kouzelníka. Akorát mu tak nahráváte

Eurabia.cz

Šéfka Levicových nazvala Erdogana teroristickým kmotrem. Turecko se prý chce prostřednictvím své menšiny etablovat v EvropěVážné obvinění: Izrael pomáhá IS - jde o taktiku nepřítel mého nepřítele je mým přítelem?

FreeGlobe.cz

Uprchlíci z různých zemí si to rozdali na německé ulici. Všichni křičeli, že Alláh je velký (+ video)Židé vládnou Ukrajině! Naďa Savčenková řekla, že nemá ráda žiďáky, a uvedla i některá jména (+ video)

Nezdravi.cz

Zpívání ukolébavek má vliv na zdraví dětí i matekLéčení včelími produkty i včelami samotnými. 3. Apiterapeutický den 2017 se koná 1. dubna v Mikulově

ParlamentniListy.cz

To bude celé úplně jinak. Po dni oslav příchodu Jiřího Drahoše přichází nové informace o ,,volbách proti Zemanovi"Odmítnete jet na akci Člověka v tísni a už vás ženou! Václav Klaus mladší vyprávěl příběhy o nesvobodě
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan