Vyděračská politika Turecka, hlavně jeho prezidenta Erdogana, pokračuje, jde o dostavbu elektrárny, ale hlavně o návrat dvou vězněných českých občanů...

Autor: Břetislav Olšer | Publikováno: 15.12.2016 | Rubrika: Rozhovor
Ilustrace

Internetové noviny Rukojmi.cz požádaly o rozhovor kurdského dr. Yektu Uzunoglu, aby se vyjádřil  k výsledku návštěvy ministra zahraničí ČR Lubomíra Zaorálka v Turecku. MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, narozen 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci 1. sv. války.)

Je rovněž autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. Má trvalý pobyt v ČR a od roku 1996 německé občanství.

Případ lékaře s dobrými politickými styky začal před dvanácti lety. To ještě netušil, že vytvoří český rekord v době trvání svého pobytu 2,5 roku ve vazební věznici; jednatřicet měsíců nepředstavitelného stresu. Policie zatkla Uzunoglua v září 1994 a policista Jiří Gregor, který za zatčením stál, v tiskové zprávě uvedl, že Uzunoglu “obchodoval se zbraněmi a drogami”. Dodatečně přibyla ještě obvinění z loupeží, podvodů, mučení, nedovoleného ozbrojování a přípravy vražd.

Jako kurdský lékař byl zatčen na základě udání svého krajana, který vystupoval pod jménem Otan Göksel. Uzunoglu ho spolu se svými kumpány údajně mučil. Druhou obětí mučení se měl ten samý rok stát Osman Bayhan. Uzunoglu obvinění od počátku odmítá a tvrdí, že jde o spiknutí. “Osman Bayhan je můj vlastní bratranec, s kterým jsem vyrůstal ve společné domácnosti. Proč bych potřeboval informace o jeho příbuzných?” diví se Uzunoglu důvodu, pro který měl Bayhana mučit.

Vážený pane doktore, co soudíte o vyděračské politice Turecka, která si klade podmínky vůči nezávislému a svobodnému státu?

Chyba není na straně Turecka, dnešní Turecko a Erdogan se netají tím, čím jsou, ostuda je těch, kteří se nechávají vydírat, ať to je ČR nebo EU!

Proč je zapomenuto, jak kurdské Lidové obranné jednotky YPG zahnali u Kobane IS, aby pak byly spolu s Kurdskou stranou práce byly považovány za teroristy?

YPG a členky kurdských milicí YPJ jsou jedinými efektivními silami, které téměř s holýma rukama zastavili ISIS po délce 540 km v Sýrii. Měli se snad spojit s ISIS a nechat je projít přes kurdské území do Evropy? Pak by si Evropa vážila YPG a YPJ stejně tak, jak dnes si Evropa  váží Turecko? Kurdové bojovali ( ženy i muži, starci) o naše společné lidské hodnoty a za to teď dostávají (včetně mně) odměnu ze strany hostitelské země v podobě šikanování a pronásledování a jsou všichni na pokyn Erdogana spojeni s PKK, i když USA opakovaně a kategoricky odmítá a dokonce odsuzuje tento postoj Turecka spojit YPG-YPJ s PKK! Patrně Český stát to neslyšel, nebo islamistické prachy z nich udělaly hlucho-němé a slepé bytosti.

Snímek Břetislav Olšer

Dnes musíme odpovídat za uvězněné české občany - údajně teroristy, Všelichovou a Farkase za to, že pomáhali Kurdům? Kde je v chování Turecka nějaká logika...?

Jak můžete hledat v zrůdnostech v diktátorském, sultánském myšlení něco, co my vnímáme jako logiku? Kde byla v Auschwitzu logika?  Či v hitlerovském rasismu? Turecko má v rukou dva mladé humánně založené čisté duše, které vnímá jako zajatce k vydírání. Jen na okraj: minulý týden Turecko uvěznilo protestantského faráře působícího již 20 let v Turecku a kati ho obvinil z terorismu, aby dle všeho vydírali Německo.

Opravdu byli Markéta Všelichová a Miroslav Farkas napojeni na YPG  a Kurdskou stranu práce PKK?

Stvořitel je mým svědkem, že Markéta nebyla členkou YPJ a ani povahově by nemohla být. Musela by mít jiné povahové rysy, tedy musela by být osobou akceptující disciplínu, což Markéta nebyla a není. K jejím povahovým rysům patřilo též to, že nemohla někde dlouho pobývat a válka vyžaduje od bojovnic jiné povahové rysy, než měla Markéta. To je účelové, vykonstruované obvinění. Miroslava Farkase neznám, nemůžu posoudit, ale s jistotou dle dostupných informací také nepatřil k YPG!

Vyžeňte Kurdy z Česka a můžete dostavět elektrárnu v Turecku, jinak k vám pošleme imigranty z Afriky a Blízkého východu... Není to nůž na krku Česka?

Nůž na krk můžete dát tomu, kdo si vás pustí k tělu a proti kterému nemáte obranu! Kardinální otázkou je, proč nemáme obranu a proč jsme si pustili k tělu někoho, kdo se nikdy netajil svou nenávistí vůči evropské civilizaci? Tací by museli být postaveni před soud! A kdyby se majitelé firem, které chtějí stavět v Turecku elektrárny, hluboce zabývali tím, nač je Turecko připraveno a co již praktikuje, tak by pochopili, že Turecko ani na tu elektrárnu nebude mít peníze, ale nebude mít čím platit ani jiné aktivity. Ale od "novozbohatlíků" ani nelze očekávat nějaké erudované studium ekonomiky, jak se věci mají! Putin například ví, co lze očekávat od Turecka, proto mimo na plynovod ani na žádný jiný projekt nenaléhá a USA to samé!

Turecko... Snímek Břetislav Olšer

Co říkáte na uzavření pražské kanceláře YPG?

YPG a YPJ se ve své naivitě domnívali, že za ten boj, co odvedli za naše společné lidské hodnoty, asi dostanou přinejmenším sympatie a podporu, na které mají dle božských zákonů morální nárok. Tato podpora jim byla odepřena a místo toho na ně byli posláni práskači třetí kategorie, aby se dověděli vše, jako kdyby měla YPG nějaké tajnosti Ali Baby, než to, že statečně a hrdě bojovali za nás, za všechny.  S velkým zklamáním odešli z Prahy. Takoví odhodlaní lidé jako oni jsou, dokončí svůj boj i bez podpory z pražských institucí, dostávají požehnaně pomoc a podporu jak z USA, ale také z Ruska.

Myslíte si, že na propuštění zmíněné dvojice bude mít nějaký vliv, že Zaorálek přivezl jako dar v Česku opravené lustry pro turecký parlament?

Na to se Erdoganova administrativa může z vysoka vykašlat. Zaorálek studoval filozofii, já jsem doslechl, že učil na vysoké škole marxistickou filozofii, ale kdy by si udělal čas, aby se jako ředitel zahraničního odboru kanceláře prezidenta republiky PaedDr. Hynek Kmoníček učil Islám a kořeny tureckého nacionalismu, tak by takovou dětinskou hru neinscenoval! Je to hra, při které si turko-islamisté v duchu říkali "poniž se ještě víc, ty kafire...." Je to stejná scholastika jako osmanských Sultánů.

Co s tím, že se Zaorálek úkolovaný Erdoganem, zavázal zrušit v Česku též údajné fetthulahovské organizace duchovního Gülena? 

Může se zavázat, ale gülenovský kapitál tady je a rozkvete, ale též rozkvete saúdský kapitál pronikající do ČR přes turecké společnosti.

Dr. Yekta Uzunoglu mezi kurdskými vojáky...

Vy často jezdíte na bojiště IS-DAEŠ, nemáte obavy, že by Vás nemuseli též při návratu pustit zpátky do Česka?

V Česku, tedy v zemi, kde platí síla PENĚZ a nikoliv práva, je vše možné, i když jsem občanem SRN a mám na území ČR trvalý pobyt. Který občan v ČR má právní jistotu, abych ji měl i já, kdo ještě navíc od některých běžných občanů hájím skutečné zájmy své hostitelské země, svého druhého domova, když ten první ani ještě nemám...?

Děkuji za rozhovor a věřím, že se v Česku budeme i v budoucnosti nadále setkávat…

Klíčová slova: Turecko
1059 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Připomenu jen pár přezdívek, kterými ho náš lid podaroval... Zvorálek, Zadolárek, oranžový Schwarzenberg...Stačí, že živíme cikány. Ještě hordy migrantů? Bělobrádek a Herman nás klidně prodají Němcům. Sobotka udělal z ČSSD blbce. Bartoška a Štěpánová jsou komedianti. Doubrava udeřilBohuslav Sobotka všechny naštvala strhl s sebou do propasti i svou vlastní stranu. Bez ohledu na jeho nástupníky. Zaorálek dnes předčil Jakeše. Podívejte se!Inu, tak nám zbylo ze socdemáckého hradu z písku je trochu bahnička; Sobotka, Zaorálek, Chovanec, tři nadouvající se kohouti bez slepic na socialistickém smetišti...

euPortal.cz

Jenom pro otrlé a milovníky perverze! Vrásčité sluníčkářky sexuálně zneužívají uprchlické zajíčky. Zde foto i videoTito lidí způsobili, že bydlení je tak drahé

ePortal.cz

Zasvěcený expert promlouvá o Evropské komise a jejích uprchlických kvótách. Půjdou z toho na vás mdlobyMocná neziskovka Člověk v tísni čelí vážnému obvinění. Pokud by to byla pravda, tak se máme na co těšit

Eurabia.cz

Výzva ISIS k pomstě za útok dodávkou před londýnskou mešitou – na mušce policistéPrůzkum: Většina Evropanů chce zastavení muslimské imigrace

FreeGlobe.cz

Imigrant, který na Facebooku vysílal hromadné znásilnění tzv. bílé děvky, byl propuštěn... Strašně se nudí (+ foto)Evropa se chvěje pod náporem imigrantů. Ale vůdcové EU chtějí otevřít hranice. Proč?

Nezdravi.cz

Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemiStále více lidí z velkých měst trpí psychózou. Proč?

ParlamentniListy.cz

Další kolo je tu! Z Hradu přišla další facka Sobotkovi a spol.POPRVÉ V ČR Přinášíme výjimečný rozhovor s bossem bossů slovenské mafie, doživotně odsouzeným Mikulášem Černákem
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan